FA-20H 25.0000MF30X-K3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
Similar
CTS-Frequency Controls
Shenzhen SCTF Electronics
25 MHz ±10ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-20H 25.0000MF30X-K3
DigiKey Part Number
FA-20H25.0000MF30X-K3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-20H 25.0000MF30X-K3
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA-20H 25.0000MF30X-K3 Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)