SMAJ28CA-13-F
DigiKey Part Number
SMAJ28CA-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ28CA-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ28CA-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ28CA-13-F
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMA
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 8.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
EDA/CAD Models
SMAJ28CA-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V