SRF3225TP-102Y
DigiKey Part Number
118-SRF3225TP-102YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF3225TP-102YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF3225TP-102YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF3225TP-102Y
Description
CMC 8.2UH 1.5A 2LN 1 KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.2 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 100 MHz 1.5A DCR 100mOhm
Category
Current Rating (Max)
1.5A
Manufacturer
Bourns Inc.
DC Resistance (DCR) (Max)
100mOhm
Series
Voltage Rating - DC
60V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.094" (2.40mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Inductance @ Frequency
8.2 µH @ 100 kHz