FY2500081 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 4,379
Datasheet
Abracon LLC
Datasheet
In Stock: 992
25 MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
FY2500081
DigiKey Part Number
31-FY2500081TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FY2500081
Description
CRYSTAL CERAMIC SEAM5032 T&R 1K
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)