TF162V32K7680R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
Abracon LLC
Citizen Finedevice Co Ltd
Citizen Finedevice Co Ltd
Micro Crystal AG
32.768 kHz ±20ppm Crystal 7pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
TF162V32K7680R
DigiKey Part Number
TF162V32K7680R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TF162V32K7680R
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance
7pF