TF161V32K7680R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
ECS Inc.
In Stock: 64,148
Datasheet
32.768 kHz ±10ppm Crystal 7pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
TF161V32K7680R
DigiKey Part Number
110-TF161V32K7680R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TF161V32K7680R
Description
Surface Mount Tuning Fork Crysta
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (1.6x1)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance
7pF