CPSQ2418L-502
DigiKey Part Number
4044-CPSQ2418L-502-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPSQ2418L-502
Description
CMC 5MH 6A 2LN 15 KOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
5 mH @ 1 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 15 kOhms @ 1 MHz 6A DCR 50mOhm
Category
Current Rating (Max)
6A
Manufacturer
CODACA
DC Resistance (DCR) (Max)
50mOhm
Series
Voltage Rating - DC
250V
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
1.024" L x 0.945" W (26.00mm x 24.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.610" (15.49mm)
Impedance @ Frequency
15 kOhms @ 1 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Inductance @ Frequency
5 mH @ 1 kHz