3132-22-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN100G-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-22-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 300V GRN 25'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 22/0.0055" Green 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
22/0.0055"
Ratings
UL Style 3132
Conductor Material
Features
High Temperature, Oil Resistant
Jacket (Insulation) Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG 300V YEL 25'
In-Stock: 8
HOOK-UP STRND 22AWG 300V RED 25'
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLU 25'
In-Stock: 9
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG GRN FOOT
In-Stock: 400
HOOK-UP STRND 22AWG 300V GRN 50'