3132-22-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN100G-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-22-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 300V GRN 50'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 22/0.0055" Green 300V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Packaging
Spool
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
22/0.0055"
Ratings
UL Style 3132
Conductor Material
Features
High Temperature, Oil Resistant
Jacket (Insulation) Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLK 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG 300V WHT 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG 300V YEL 50'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 22AWG 300V RED 50'
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLU 50'
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG GRN FOOT
In-Stock: 400
HOOK-UP STRND 22AWG 300V GRN 25'