21458-22-2-0500-0104-1-TS
DigiKey Part Number
CN190BR-500-ND
1175-21458-22-2-0500-0104-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
21458-22-2-0500-0104-1-TS
Description
CABLE 2COND 22AWG BLK/RED
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enter Number of Feet in Order Quantity - 2 Conductor Multi-Conductor Cable Black, Red 22 AWG
Jacket (Insulation) Diameter
0.126" (3.20mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
300 V
Wire Gauge
Operating Temperature
-10°C ~ 80°C
Conductor Strand
17/0.0063"
Jacket (Insulation) Thickness
0.0150" (0.381mm)