Image for 10368-26-1-0500-007-1-TS is not available
10368-26-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
1175-10368-26-1-0500-007-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10368-26-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 26AWG GRN FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 7/0.0063" Green 300V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Mfr
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Jacket (Insulation) Material
Spool Size
500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.041" (1.04mm)
Additional Resources
In-Stock: 1,000 Feet
Check for Additional Incoming Stock
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HOOK-UP STRND 26AWG GRN 500'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 26AWG GRN 100'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 26AWG 300V GRN 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 26AWG 300V GRN 25'