TISP4265H3BJR-S
DigiKey Part Number
118-TISP4265H3BJR-STR-ND - Tape & Reel (TR)
118-TISP4265H3BJR-SCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TISP4265H3BJR-S
Description
THYRISTOR 200V 300A DO-214AA
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200V Off-State 300 A Ipp TVS Thyristor DO-214AA, SMB
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TISP4265H3BJR-S Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
100 A
Manufacturer
Bourns Inc.
Current - Hold (Ih)
150 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Number of Elements
1
Part Status
Active
Capacitance
62pF
Voltage - Breakover
265V
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Off State
200V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - On State
3 V
Supplier Device Package
DO-214AA (SMB)
Current - Peak Pulse (8/20µs)
300 A