SRF3225TP-501Y
DigiKey Part Number
118-SRF3225TP-501YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF3225TP-501YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF3225TP-501YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF3225TP-501Y
Description
CMC 2.2UH 2A 2LN 500 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 500 Ohms @ 100 MHz 2A DCR 100mOhm
Category
Current Rating (Max)
2A
Manufacturer
Bourns Inc.
DC Resistance (DCR) (Max)
100mOhm
Series
Voltage Rating - DC
60V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.094" (2.40mm)
Impedance @ Frequency
500 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Inductance @ Frequency
2.2 µH @ 100 kHz