4611X-101-103LF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 4
Datasheet
10k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 10 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 11-SIP
4611X-101-103LF
DigiKey Part Number
4611X-101-103LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4611X-101-103LF
Description
RES ARRAY 10 RES 10K OHM 11SIP
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
4611X-101-103LF Models
Category
Power Per Element
200mW
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
11-SIP
Supplier Device Package
11-SIP
Resistance (Ohms)
10k
Size / Dimension
1.098" L x 0.098" W (27.89mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)