4311R-101-103LF
DigiKey Part Number
118-4311R-101-103LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4311R-101-103LF
Description
RES ARRAY 10 RES 10K OHM 11SIP
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 10 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 11-SIP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
4311R-101-103LF Models
Category
Number of Pins
11
Manufacturer
Bourns Inc.
Power Per Element
200mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tube
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Circuit Type
Bussed
Package / Case
11-SIP
Resistance (Ohms)
10k
Supplier Device Package
11-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
1.084" L x 0.085" W (27.53mm x 2.16mm)
Number of Resistors
10
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)
Resistor-Ratio-Drift
50ppm/°C