RT1210BRD0757K6L is available for purchase but is not normally stocked.
Stackpole Electronics Inc
57.6 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Thin Film
RT1210BRD0757K6L
DigiKey Part Number
RT1210BRD0757K6L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT1210BRD0757K6L
Description
RES SMD 57.6K OHM 0.1% 1/4W 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
RT1210BRD0757K6L Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)