RT1206BRD07301KL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 5,119
Datasheet
Direct
Vishay
Susumu
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Susumu
WEC
Vishay Dale
Vishay Dale
Similar
Stackpole Electronics Inc
Similar
Stackpole Electronics Inc
301 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film
RT1206BRD07301KL
DigiKey Part Number
13-RT1206BRD07301KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RT1206BRD07301KLCT-ND - Cut Tape (CT)
13-RT1206BRD07301KLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT1206BRD07301KL
Description
RES SMD 301K OHM 0.1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RT1206BRD07301KL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)