RT0402BRD0756K2L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 13,700
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 290
Datasheet
Direct
Vishay
In Stock: 0
Susumu
Vishay Dale
Upgrade
Susumu
Similar
TE Connectivity Passive Product
56.2 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film