PNP4WVJR-73-12R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
12 Ohms ±5% 4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
PNP4WVJR-73-12R
DigiKey Part Number
PNP4WVJR-73-12R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PNP4WVJR-73-12R
Description
RES 12 OHM 5% 4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PNP4WVJR-73-12R Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.669" L (5.50mm x 17.00mm)