PNP1WVJR-52-0R15
DigiKey Part Number
13-PNP1WVJR-52-0R15TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-PNP1WVJR-52-0R15CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PNP1WVJR-52-0R15
Description
RES 0.15 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 mOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
EDA/CAD Models
PNP1WVJR-52-0R15 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.169" Dia x 0.394" L (4.30mm x 10.00mm)