MFR25SFRE52-61K9
DigiKey Part Number
MFR25SFRE52-61K9-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR25SFRE52-61K9
Description
RES 61.9K OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
61.9 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)