CFR-25JR-52-47R
DigiKey Part Number
13-CFR-25JR-52-47RTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CFR-25JR-52-47RCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR-25JR-52-47R
Description
RES 47 OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CFR-25JR-52-47R Models
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
-500/ +350ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)