CFR-12JB-52-10K is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 17,583
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 11,852
Datasheet
10 kOhms ±5% 0.167W, 1/6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
CFR-12JB-52-10K
DigiKey Part Number
10KEBK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR-12JB-52-10K
Description
RES 10K OHM 5% 1/6W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CFR-12JB-52-10K Models
Temperature Coefficient
-500/ +350ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)