CC1808JKNPODBN101
DigiKey Part Number
13-CC1808JKNPODBN101TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1808JKNPODBN101
Description
CAP CER 100PF 2KV C0G/NPO 1808
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
EDA/CAD Models
CC1808JKNPODBN101 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)