CC0201JRNPO9BN680
DigiKey Part Number
311-1588-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1588-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1588-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0201JRNPO9BN680
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NPO 0201
Detailed Description
68 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
CC0201JRNPO9BN680 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)