CC0100CRNPO7BN3R0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 17,925
Datasheet
Taiyo Yuden
Datasheet
Taiyo Yuden
3 pF ±0.25pF 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
CC0100CRNPO7BN3R0
DigiKey Part Number
13-CC0100CRNPO7BN3R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0100CRNPO7BN3R0
Description
CAP CER 3PF 16V C0G/NPO 01005
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0100CRNPO7BN3R0 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)