AT1206BRD07825KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 8,617
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 631
Vishay Dale Thin Film
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
825 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT1206BRD07825KL
DigiKey Part Number
AT1206BRD07825KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT1206BRD07825KL
Description
RES SMD 825K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT1206BRD07825KL Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)