AT0402BRD0717K4L
DigiKey Part Number
AT0402BRD0717K4L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0402BRD0717K4L
Description
RES SMD 17.4KOHM 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
17.4 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AT0402BRD0717K4L Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)