AC0805JRNPO9BN331
DigiKey Part Number
13-AC0805JRNPO9BN331TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0805JRNPO9BN331CT-ND - Cut Tape (CT)
13-AC0805JRNPO9BN331DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC0805JRNPO9BN331
Description
CAP CER 330PF 50V C0G/NPO 0805
Detailed Description
330 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AC0805JRNPO9BN331 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)