AA2010FK-073R9L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 492
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Dale
In Stock: 0
3.9 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
AA2010FK-073R9L
DigiKey Part Number
AA2010FK-073R9L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AA2010FK-073R9L
Description
RES SMD 3.9 OHM 1% 3/4W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AA2010FK-073R9L Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)