AA1218FK-076R04L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 780
Datasheet
6.04 Ohms ±1% 1W Chip Resistor Wide 1812 (4532 Metric), 1218 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
AA1218FK-076R04L
DigiKey Part Number
AA1218FK-076R04L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AA1218FK-076R04L
Description
RES SMD 6.04 OHM 1W 1812 WIDE
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
AA1218FK-076R04L Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)