AA0603FR-07110KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
110 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
AA0603FR-07110KL
DigiKey Part Number
AA0603FR-07110KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AA0603FR-07110KL
Description
RES SMD 110K OHM 1% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
AA0603FR-07110KL Models
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)