9T12062A8451BBHFT is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
8.45 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film
9T12062A8451BBHFT
DigiKey Part Number
9T12062A8451BBHFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9T12062A8451BBHFT
Description
RES SMD 8.45K OHM 0.1% 1/8W 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
9T12062A8451BBHFT Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)