9T08052A1651BBHFT is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
1.65 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
9T08052A1651BBHFT
DigiKey Part Number
9T08052A1651BBHFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9T08052A1651BBHFT
Description
RES SMD 1.65K OHM 0.1% 1/8W 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
9T08052A1651BBHFT Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)