9T04021A8200CAHF3 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
820 Ohms ±0.25% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
9T04021A8200CAHF3
DigiKey Part Number
9T04021A8200CAHF3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9T04021A8200CAHF3
Description
RES SMD 820 OHM 0.25% 1/16W 0402
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
9T04021A8200CAHF3 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)