1.5SMC33A/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 500
Datasheet
45.7V Clamp 33.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB
1.5SMC33A/TR13
DigiKey Part Number
13-1.5SMC33A/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC33A/TR13
Description
TVS DIODE 28.2VWM 45.7V DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.7V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33.3A
Series
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28.2V
Voltage - Breakdown (Min)
31.4V