Image for Y0103100R000V9L is not available
Y0103100R000V9L
DigiKey Part Number
Y0103100R000V9L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y0103100R000V9L
Description
RES 100 OHM 0.005% 2W RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms ±0.005% 2W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Size / Dimension
1.200" L x 0.260" W (30.48mm x 6.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.413" (10.49mm)