WF165380WQ75236BJ1
DigiKey Part Number
WF165380WQ75236BJ1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WF165380WQ75236BJ1
Description
CAP CER 7500PF 22.5KV SCREW
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7500 pF ±10% 22500V (22.5kV) Ceramic Capacitor Nonstandard, Screw Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WF165380WQ75236BJ1 Models
Category
Voltage - Rated
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Nonstandard, Screw Terminals
Part Status
Active
Size / Dimension
6.693" Dia (170.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
13.228" (336.00mm)
Tolerance
±10%