SMM02070C3013FBP00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
301 kOhms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
MELF Assembly Video
Resistors: Vishay MELF Resistors Take on Thin &Thick Film Technologies in Head to Head Competition
SMM02070C3013FBP00
DigiKey Part Number
SMM02070C3013FBP00-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM02070C3013FBP00
Description
RES SMD 301K OHM 1% 1W MELF
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SMM02070C3013FBP00 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
MELF, 0207
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)