SMM02040C2051FB000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.05 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
SMM02040C2051FB000
DigiKey Part Number
749-SMM02040C2051FB000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM02040C2051FB000
Description
SMM0204 50 2K05 1% B0
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)