MMU0102AC3000GB100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
300 Ohms ±2% 0.2W, 1/5W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur Thin Film
MMU0102AC3000GB100
DigiKey Part Number
749-MMU0102AC3000GB100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMU0102AC3000GB100
Description
MMU 0102-50 2% HF B1 300R
Detailed Description
Features
Anti-Sulfur
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)