MMA0204SD1204BB300
DigiKey Part Number
749-MMA0204SD1204BB300TR-ND - Tape & Reel (TR)
749-MMA0204SD1204BB300CT-ND - Cut Tape (CT)
749-MMA0204SD1204BB300DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMA0204SD1204BB300
Description
MMA 0204-25 0.1% HV AT BL 1M2
Detailed Description
1.2 MOhms ±0.1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense Thin Film
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)