MMA02040E2202BB100
DigiKey Part Number
749-2094-2-ND - Tape & Reel (TR)
749-2094-1-ND - Cut Tape (CT)
749-2094-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMA02040E2202BB100
Description
RES 22 KOHM 0.1% 1/4W 0204
Detailed Description
22 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MMA02040E2202BB100 Models
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)