MCU08050D1504BP100 is available for purchase but is not normally stocked.
Susumu
In Stock: 5,667
Datasheet
1.5 MOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur Thin Film
MCU08050D1504BP100
DigiKey Part Number
MCU08050D1504BP100-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCU08050D1504BP100
Description
RES 1.5M OHM 0.1% 1/8W 0805
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MCU08050D1504BP100 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)