VJ2225A222KXGAT
DigiKey Part Number
VJ2225A222KXGAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ2225A222KXGAT
Description
CAP CER 2200PF 1KV C0G/NP0 2225
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2225 (5763 Metric)
EDA/CAD Models
VJ2225A222KXGAT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)