VJ1812Y334KXCAT
DigiKey Part Number
720-VJ1812Y334KXCATTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ1812Y334KXCATCT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ1812Y334KXCATDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1812Y334KXCAT
Description
CAP CER 0.33UF 200V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1812Y334KXCAT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)