VJ1812A181JBHAT4X
DigiKey Part Number
VJ1812A181JBHAT4X-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1812A181JBHAT4X
Description
CAP CER 180PF 3KV NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
180 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1812A181JBHAT4X Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)