VJ1812A101JXGAT
DigiKey Part Number
720-1112-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1112-1-ND - Cut Tape (CT)
720-1112-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1812A101JXGAT
Description
CAP CER 100PF 1KV C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VJ1812A101JXGAT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)