VJ1206Y154MXXAP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
0.15 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y154MXXAP
DigiKey Part Number
VJ1206Y154MXXAP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y154MXXAP
Description
CAP CER 0.15UF 25V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206Y154MXXAP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)