VJ0805A2R7BXAMC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
2.7 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
VJ0805A2R7BXAMC
DigiKey Part Number
VJ0805A2R7BXAMC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805A2R7BXAMC
Description
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0805A2R7BXAMC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)